Gülşen, Levent Polis Merkezi'nde imza verdi

Gülşen, Levent Polis Merkezi'nde imza verdi
Yayınlanma:
A+ A-
Hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı getirilen Şarkıcı Gülşen, Levent Polis Merkezi'ne gelerek elektronik bölmeye parmak bastı.

Artı Gerçek - Konserinde imam hatip liselilere yönelik ifadeleri dolayı önce tutuklanan dört gün sonra da adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılan Gülşen, polis merkezine imza verdi.

gulsen3.jpg DHA'nın aktardığına göre; hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı getirilen şarkıcı Gülşen, sabah saat 08.30’da Levent Polis Merkezi'ne geldi. Gülşen, karakoldaki elektronik bölmeye parmak bastıktan sonra polis merkezinden ayrıldı.

gulsen.jpg

NE OLMUŞTU?

30 Nisan 2022'de Ataşehir'de sahnedeyken bir arkadaşına yaptığı "İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor" şakası üzerinden sosyal medyada hedef alınan Gülşen, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla 25 Ağustos'ta evinde gözaltına alındı.

Özür açıklaması yayımlayan Gülşen, nöbetçi hakimliğe verdiği ifadesinde de "Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Suç işlemedim. Bana ihtiyaç olunan her an gelebilirim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi. Gülşen, buna rağmen aynı günün akşamında tutuklandı.

Yöneltilen suçlamanın cezası 3 yıldan düşük olmasına rağmen tutuklama gerekçesinde, "adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı" öne sürüldü.

Gülşen, 29 Ağustos'ta tutukluluğuna yönelik itirazın kabul edilmesiyle "konutu terketmeme" koşuluyla (ev hapsi) tahliye edildi.

Avukatların karara yaptıkları itirazın ardından Gülşen hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı getirildi.

Gülşen hakkında hazırlanan "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddianamesi de nmahkeme tarafından kabul edildi. İlk duruşma 21 Ekim'de yapılacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar