Habertürk’te tartışma programları bitti, Kürşad Oğuz’la yollar ayrıldı

Habertürk’te tartışma programları bitti, Kürşad Oğuz’la yollar ayrıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Ciner Medya Grubu'nda seçim sonrası siyasi tartışma programlarının bitirileceği kararı alınırken, Habertürk TV Programları Koordinatörü ve ünlü ekran yüzü Kürşad Oğuz, kanal ile yollarını ayırdı. Oğuz, "Ayrıldım değil, kibarca ayrı düşürüldüm" dedi.

Artı Gerçek - Ciner Medya Grubu'nda seçimi sonrası hareketliliği sürüyor. Siyasi içerikli yazı yazan köşe yazarlarının işine son veren grup yönetimi, Habertürk televizyonundaki tartışma programlarını da sonlandırma kararı aldı. Ünlü ekran yüzü Kürşad Oğuz ile yollar ayrılmaya başladı.

Ciner Medya Grubu'nda seçim sonrası hareketlilik sürüyor. Habertürk'ün cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kanalda siyasi tartışma programlarını bitirme kararı aldığı belirtilmişti.

Medyaradar'daki habere göre Habertürk TV Programları Koordinatörü ve ünlü ekran yüzü Kürşad Oğuz, kanal ile yollarını ayırdı.

Oğuz, kanalda daha öncesinde Haberturk.com Yayın Koordinatörlüğü, Habertürk Gazetesi Yayın Yönetmen Yardımcılığı ve Habertürk TV Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş ve Ağustos 2020'de Genel Yayın Yönetmenliğine getirilmişti. Oğuz, kanalda son olarak sunuculuk ve Habertürk TV Programları Koordinatörü görevlerini yürütüyordu.

KÜRŞAD OĞUZ'DAN AÇIKLAMA

Kürşad Oğuz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Ayrıldım değil, kibarca ayrı düşürüldüm demekten utanacak biri değilim. Velâkin bu son yolculuğa neden ve nasıl çıktığım, başka bir hikâyenin konusu…" ifadelerine yer verdi.

Oğuz'un açıklamaları şu şekilde:

“Bütün hikâyeler ya İlyada gibi savaş ya Odysseia gibi yolculuktur” diyor Raymond Queneau. Ben, kendi hikâyemin, kâh savaş kâh yolculuklarla geçen Habertürk’teki 15 yıllık bölümünü noktalıyorum.

Newsweek’inden internetine, gazetesinden televizyonuna bu yolculukta çalıştığım tüm arkadaşlarıma minnettarım; kırdığım kalplerden özür dilerim; başta Sayın Kenan Tekdağ olmak üzere buralarda destek olan tüm yöneticilerime teşekkür ederim.

Ayrıldım değil, kibarca ayrı düşürüldüm demekten utanacak biri değilim. Velâkin bu son yolculuğa neden ve nasıl çıktığım, başka bir hikâyenin konusu…" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar