Hacer Foggo'yu hedef gösteren Aydınlık'a sosyal medyada tepki yağdı

Hacer Foggo'yu hedef gösteren Aydınlık'a sosyal medyada tepki yağdı
Yayınlanma:
A+ A-
Son dönemde iktidara destek veren Vatan Partisi'nin yayın organı Aydınlık gazetesi, yoksulluğa ilişkin çalışmaları ile tanınan Hacer Foggo'yu manşetinden hedef gösterdi. Aydınlık haberi, sosyal medyada gazeteciler ve yurttaşların tepkisini çekti.

Artı Gerçek - “Kılıçdaroğlu'nun yeni gözdesi” manşetiyle çıkan Aydınlık, ABD'yi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun heyetindeki isimlerden Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer Foggo'yu, 'ABD'den fonlandığı' iddiasıyla hedef gösterdi. Aydınlık'ın manşeti, başta gazeteciler olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılandı.

Twitter'da Aydınlık'a tepki gösteren gazeteciler, Foggo'nun yoksullukla mücadelesine dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

“HACER FOGGO KİM Mİ?, İSTANBUL'UN EN YOKSULLARINA KADAR SORUN ANLATSINLAR”

Gazeteci Bahadır Özgür, ''Hacer Foggo'yu hedef almışlar. Haberde 'kimsenin hakkında bir şey bilmediği, gizemli, bir gizli elin aniden parlattığı birisi' diye deste deste cümle kurmuşlar. Hacer Foggo kim mi? Sulukule'den sürülen Romanlardan başlayıp, İstanbul'un en yoksullarına kadar sorun, anlatsınlar'' ifadelerini kullandı.

Gazeteci Mustafa Hoş, “Bir aileye çocuk bezi yardımı yapıldı. Bir süre sonra tekrar gidildiğinde bir beden küçük istediler. Oysa çocuklar hızlı büyür “neden küçük istiyorsunuz” diye sorulduğunda açlıktan bedeninin küçüldüğünü söylediler. Hacer foggo bu derin yoksulluğun peşinde koşan biridir” dedi.

Gazeteci Sevda Karaca, “İtilmişlerin, dışlanmışların yaşadıklarını, yoksulluğun derinliğini anlatmaktan hiç vazgeçmeyen @hacerfoggo Aydınlık tarafından hedef gösterilmiş. Aydınlık'ın "derinliği"nin her dönemeçte hep en yanlış yerde durmak olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Hacer'in yanındayız” yazdı.

'TEK KİŞİLİK ORDUDUR HACER FOGGO'

Gazeteci Melis Alphan, ''Bu ülkede derin yoksulluğa karşı savaşan tek kişilik ordudur Hacer Foggo. En alttakilere omuz olan, onlar için mücadele eden, onların hakkını savunandır. Onun gibisi toplumlara armağandır. Aydınlık ise ne işe yarar?'' dedi.

Gazeteci Banu Güven de yaptığı paylaşım ile Foggo'ya sahip çıktı. Güven, ''Sivil toplumcu, sosyal adalet için çalışan, yoksullar için dayanışma ağları kuran Hacer Foggo’nun dokunduğu insan sayısı, art niyetle manşet atan Aydınlık Gazetesi’nin tirajını kat be kat geçiyor. Tweet bu kadar'' diye yazdı.

Gazeteci Hilmi Hacaloğlu ise Hacer Foggo'nun yoksullukla mücadeledeki yerine dikkat çekerek, “Her zaman yoksulun, ezilenin, mazlumun, mağdurun yanında durmuş; onların sesi, soluğu, derdinin dermanı olmuş bir insan. Gazeteci olarak da böyleydi, aktivist olarak da öyle'' diye yazdı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar