Hakan Bayrakçı saldırıya uğradı: Bir kasıt ve siyasi olduğu belli

Hakan Bayrakçı saldırıya uğradı: Bir kasıt ve siyasi olduğu belli
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 16:17
A+ A-
İstanbul'da saldırıya uğrayan SONAR Araştırma'nın Başkanı Hakan Bayrakçı, saldırı hakkında "Planlı, organize bir saldırıydı" açıklaması yaptı.

Sonar Araştırma Başkanı, araştırmacı ve yazar Hakan Bayrakçı'nın geçtiğimiz Salı günü İstanbul Mecidiyeköy’de saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

"Bir kasıt ve siyasi olduğu belli, çünkü üstümden bir şey çalmadılar.  diyen Bayrakçı, "Habertürk’ün canlı yayınında Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Semih Yalçın’ı bağladılar. O beni çok sert eleştirdi, ben de onu eleştirdim. O zaman tanıdığım birkaç ülkücü bana ‘abi yayının bitişinden önce çık’ diye uyarı amaçlı mesaj yazmışlardı. diyerek ülkücüleri işaret ederken, "PKK’da olabilir ama PKK’nın sokak dayağı atacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

'BİR KASIT VE SİYASİ OLDUĞU BELLİ'

Saldırıya ilişkin Odatv’ye açıklamalarda bulunan SONAR Araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı saldırıya ilşkin şunları söyledi:

"Bir kasıt ve siyasi olduğu belli, çünkü üstümden bir şey çalmadılar. Basit bir omuz atmayı büyüttüler. Mecidiköy’deki Ortaklar Caddesi’nin paralelindeki sokakta oldu. Park yerine giderken, 3-4 kişi geçerken omuz çarptı bana bir tanesi. Ben de 'pardon' dedim. O da hakaretti etti, bende nasihat etmeye çalıştım. 'Hiç mi yaşlıya saygı kalmadı. Hadi onu bırak böyle küfür mü edilir' dedim, o anda saldırdılar. Bir iki tane vurmaya çalıştım ancak bıçaklayıp öldüreceklerini de düşündüm. Saldırıdan bir süre sonra etraftan müdahale ettiler. Saldırganlar yaya olarak kaçtı."

Bayrakçı, saldırganları neden şikayet etmediğini de "O anda gitmedim ben şikayet etmeye, sonra da gideyim dedim ancak yeni olmamış olayı ne diye anlatacağım polise diye düşündüm. Olay büyütülünce, kim saldırdıysa devamı gelir diyerek şikayet etmedim" ifadelerini kullandı.

'SALDIRI PLANLI'

İktidar partisini, CHP’yi ve birçok siyasi partiyi eleştirdiğini ifade eden Hakan Bayrakçı, saldırının planlı olduğunu ancak kim tarafından yapıldığını bilmediğini şu sözlerle anlattı:

"Saldırı planlı. Sünni bir sebepten kavga çıkarıyor ve hiçbir şey konuşmamaları da ilginç. Neye kızdığını söyler insan saldırırken. Bunlar profesyonelce saldırdılar bana. Kimin saldırdığı konusunda net bir şey söyleyemiyorum. MHP’liler desem, ben ABD’yi, PKK’yı her tarafı eleştiriyorum. Atatürk dışında her tarafı eleştiriyorum. Geçmişte çok kızdığım siyasi biri olabilir diye düşünüyorum. Bir rövanş gibi.

Siyasi kimlerle tartıştım. Habertürk’ün canlı yayınında Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Semih Yalçın’ı bağladılar. O beni çok sert eleştirdi, ben de onu eleştirdim. Herkes eleştirdi orada kendisini bir tek ben konuşunca kabahat oldu. O zaman tanıdığım birkaç ülkücü bana ‘abi yayının bitişinden önce çık’ diye uyarı amaçlı mesaj yazmışlardı. Ben ekranda başıma geleni söylüyorum. Kim olduklarını, arkalarını bilmiyorum. Ekranda olanı anlatıyorum ama hepsi de olabilir hiçbiri de olmayabilir.  PKK’da olabilir ama PKK’nın sokak dayağı atacağını düşünmüyorum."

Öne Çıkanlar