Halil Falyalı cinayetinde istenen cezalar belli oldu

Halil Falyalı cinayetinde istenen cezalar belli oldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Temmuz 2022 01:30
A+ A-
Halil Falyalı cinayetinde, Mehmet Söylemez ve Mustafa Söylemez'in 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

KKTC'de Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın cinayetine ilişkin soruşturmada Mehmet Söylemez ve Mustafa Söylemez'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Halil Falyalı ve Murat Demirtaş "maktul", Svetlana Gulua ve Özge Taşker Falyalı "müşteki", aralarında Mustafa Söylemez'in de bulunduğu 6 kişi ise "şüpheli" olarak yer aldı.

İddianamede, şüpheliler Mehmet Faysal Söylemez ve Mustafa Söylemez'in , 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" suçundan da 5 yıldan 12'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Şüpheliler Abdurrahim Çelik, Cengiz Şener, Metin Süs ve Ender Yıldız'ın 'tasarlayarak kasten öldürmeye yardım' ve 'suç işlemek için kurulan silahlı örgüte üye olmak' suçundan 32 yıl altışar aydan 46'şar yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Öne Çıkanlar