Halit Kıvanç'ın adı stada verildi

Halit Kıvanç'ın adı stada verildi
Kısa süre önce vefat eden duayen gazeteci ve spor spikeri Halit Kıvanç'ın adı İstanbul'da yapımı süren stada verildi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılından beri yapımı devam eden Gaziosmanpaşa'daki stadyuma 'Halit Kıvanç Stadyumu' adını verme kararı aldı. Stadyumun kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Saha zemini FIFA onaylı olan stadı Halit Kıvanç'ın oğlu Ümit Kıvanç ve eşi Bülbin Kıvanç ziyaret etti.

'FUTBOL İLE İLGİLİ OLMASI ÇOK UYGUN BİR TERCİH'

Halit Kıvanç'ın oğlu Ümit Kıvanç, stadyuma babasının adının verilmesini jest olarak kabul ettiklerini ifade ederek, "Bu stada babamın adının verilmesi ihtimali bizi çok sevindirdi. Birincisi, bir yere adı verilecekse bunun futbol ile ilgili olması çok uygun bir tercih. İkincisi semt stadı olması gençlik kulübünün kullanacak olması bizi ayrıca mutlu etti. Birçok kulübün aynı anda kullanacak olması, buradan sporcular yetişmesi anlamına geliyor. Babam da çok uzun zaman Türkiye'de futbola hizmet etmiş birisi. Böyle bir bağlantıdan iyi bir şey çıkar diye düşünüyorum. Bizi memnun eden bir tercih oldu. Jest olarak kabul ettik, belediyeye teşekkürlerimizi ilettik" dedi.

umit-kivanc.jpeg
Ümit Kıvanç: Jest olarak kabul ettik.

'KÜLTÜR VE SPOR ADAMININ ADI BU STADYUMDA YAŞAYACAK'

İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk ise "Halit Kıvanç ismi, hukukçu, televizyoncu ismiyle çok önemli bir değer. Türk milletine rol model olmuş isimlerden bir tanesi olan Halit Kıvanç isminin bu stadyuma verilmesi çok değerli. Sayın başkanımız Ekrem İmamoğlu, çok önemli bir kültür ve spor adamının adını bu stadyumda yaşatacak" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar