Haluk Pekşen için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi; Hikmet Sami Türk tören sırasında fenalaştı

Haluk Pekşen için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi; Hikmet Sami Türk tören sırasında fenalaştı
Yayınlanma:
A+ A-
CHP 25 ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk fenalaştı.

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 61 yaşında hayatını kaybeden CHP 25 ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, bir süre önce rahatsızlanarak Bodrum'da özel hastaneye kaldırıldı. Pekşen, burada ilk tedavisinin ardından ay başında Ankara'daki hastaneye sevk edildi. Pekşen, başkentte tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Pekşen için TBMM’de bugün cenaze töreni düzenlendi. TBMM Şeref Kapısı önünde düzenlenen törene, Haluk Pekşen’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, milletvekilleri, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, eski bakanlar Hikmet Sami Türk ve Ufuk Söylemez, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt da katıldı.

HİKMET SAMİ TÜRK FENALAŞTI

Pekşen’in cenaze törenine katılan Hikmet Sami Türk, tören esnasında tansiyonunun düşmesi üzerine bulunduğu yere oturarak bir süre dinlendi. Cenazenin kalkmasının ardından TBMM sağlık görevlileri tekerlekli sandalye yardımıyla Türk’ü revire götürdü. Tören’in ardından Güven Hastanesi’nde tetkiklerinin yapıldığını söyleyen Türk, "Tansiyonum düştü, başım döndü. Gerekli tetkiklerim yapılıyor. Genel sağlık durumunun iyi" dedi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Daha sonra Haluk Pekşen Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine Eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP’den ve İYİ Parti’den milletvekilleri ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt katıldı.

Öne Çıkanlar