Hasta tutuklu Özalp'ın ameliyatı için dilekçe verildi

Hasta tutuklu Özalp'ın ameliyatı için dilekçe verildi
Yayınlanma:
A+ A-
Şakran Cezaevi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan ve 42 gündür yoğun bakımda tedavi edilen Yılmaz Özalp'ın ameliyatı için hastane yönetimine dilekçe verildi. Özalp, 10 gün boyunca kelepçeyle tedavi edilmişti.

Artı Gerçek - İzmir Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yılmaz Özalp, 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sürüyor. 42 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Özalp’in hayati tehlikesi devam ediyor.

Özalp, rahat nefes alabilmesi için 22 Ağustos'ta boğazından ameliyat olurken, vitamin ilaçlarını alabilmesi için midesinden de ameliyat olması gerekiyor.

AMELİYAT EDİLMEDEN TEKRAR YOĞUN BAKIMA ALINDI

Dayısının sağlık durumu hakkında bilgi veren Velat Aydın, dayısının mide ameliyatı için yoğun bakım ünitesinden alındığını, ancak solunum cihazının da çıkarılmasından dolayı nefessiz kaldığını, bu nedenle ameliyatın gerçekleşmediğini söyledi. Aydın, dayısının ameliyat edilmeden tekrar yoğun bakıma alındığını aktardı.

Bunun üzerine Özalp’ın ailesi, uygun koşulların oluşturulup bir an önce ameliyatın gerçekleşmesi için hastane yönetimine dilekçe verdi.

KELEPÇELİ TEDAVİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

43 yaşındaki Yılmaz Özalp “Örgüt propagandası ve Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla hakkında açılan dava nedeniyle verilen 1 yıl 7 ay cezanın onanması ile 1 Ocak 2022'de tutuklandı. Yaklaşık 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Özalp, 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı.

Kelepçeli bir şekilde 10 gün boyunca hastanede tedavi edilen Özalp, entübe edilmesi nedeniyle infazı 14 Ağustos'ta 3 ay ertelendi. Özalp'ın infazının ertelenmesinin ardından kelepçeleri çıkarılmıştı. (MA)

Öne Çıkanlar