Hatay'da Ayaz ve ablası Ece Su enkazdan kurtarıldı: 'Korkuyorum, çıkamıyorum'

Yayınlanma:
A+ A-
Hatay'da depremde yıkılan binanın enkazında kalan Ayaz ve ablası Ece Su, gece saatlerinde arama ekiplerince kurtarıldı. Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde Ece Su'nun enkazdan çıkarılırken, "Korkuyorum, çıkamıyorum" dediği görüldü.

Artı Gerçek - Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay dahil 10 ilde binlerce bina yıkıldı. Yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmaları devam ederken depremin ikinci gününde vatandaşlar enkazların yanında yakınlarından haber beklemeye devam ediyor.

Depremin en çok etkilediği illerden biri olan Hatay'da da arama kurtarma çalışmalarına devam eden ekipler gece saatlerinde Ayaz ile ablası Ece Su'yu yıkılan binanın enkazından kurtardı. Dondurucu soğukta üzerinde kısa kollu tişört olduğu görülen Ayaz ile ablası Ece Su, ayakta yapılan ilk kontrollerinin ardından hastaneye kaldırıldı.

63e226c6470a9b543cf383bc.jpg

İki kardeşin kurtarıldığı anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Ece Su'nun, enkazdan çıkarıldığı sırada su istediği ardından "Korkuyorum, çıkamıyorum" dediği anlar, görüntülerde yer aldı. (DHA)

Öne Çıkanlar