Hatay'da deprem: Hasar gören beş ev mühürlendi

Hatay'da deprem: Hasar gören beş ev mühürlendi
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremde hasar gördüğü tespit edilen 5 evin mühürlendiği bildirildi. Hataylılar geceyi sokakta geçirdi.

Artı Gerçek-Hatay’da 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından, Hatay Kırıkhan Belediyesi'nin ilçede hasar tespit çalışmaları sürüyor. Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan ile Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan belediye başkanı Yavuz, olay anından itibaren kaymakam Arslan ile sahada olduklarını vurguladı.

AA'da yer alan haber göre gelen ihbarları anında değerlendirdiklerini kaydeden Yavuz, şuna kadar can kaybı olmadığı belirtti. Yavuz, “Kendi teknik ekibimizle beraber şu ana kadar altı evde ciddi bir hasar tespiti yaptık. Bunlardan beşini mühürledik. Bu evlerdeki aileleri kaymakamlıkla beraber başka yerlere yerleştiriyoruz" dedi.

Yavuz, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

d1.jpg

HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Deprem Hatay’ın ilçelerinin yanı sıra Antep, Maraş, Osmaniye’de de hissedildi.
Kırıkhan ve İskenderun’da panikleyen vatandaşlar sokağa döküldü.

BİR BEBEK YARALANDI

Kaymakam Mahmuthan Arslan, gazetecilere, ilçede can kaybı ve yaralanma vakası olmadığını söyledi. Tüm Kırıkhanlılara geçmiş olsun dileklerini ileten Arslan, şöyle konuştu:

"Şu ana kadar sadece panik nedeniyle ayağını kapıya çarpan bir genç var. Onun dışında annesinin telaşı nedeniyle kucaktan düşen bir de bebek var. O da hastanede durumu gayet iyi. Bunların dışında intikal eden herhangi bir yaralı söz konusu değil. Onun dışında vatandaşlardan şunu rica ediyorum; işiniz yoksa caddelerde ve sokaklarda trafiğe sebep olmayın. Polis, ambulans, jandarma araçları, ihbarları değerlendirmek için olay yerlerine gitmeye çalışıyorlar. Lütfen gereksiz yere trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeyelim."

Hasar ihbarlarını da değerlendirdiklerini kaydeden Arslan, "Şu ana kadar iki eve baktık. Onlarda da ciddi anlamda bir hasar kaydı söz konusu değil. Sosyal medyada dolaşan görüntüler var. Onlar da bizim ilçemizde değil. Eski görüntüler. Lütfen bunlara da alet olmayalım. Şu ana kadar bize gelen ciddi bir hasar söz konusu değildir. Sıva çatlağı var onları da kontrol ediyoruz." dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar