Hatay'da konteynerleri su bastı: Elektrik akımına kapılan bir kişi öldü

Hatay'da konteynerleri su bastı: Elektrik akımına kapılan bir kişi öldü
Hatay'da meydana gelen sağanak yağış nedeniyle depremzedelerin kaldığı konteynerleri su bastı. Konteynerde yaşayan bir kişi elektrik akımına kapılarak vefat etti.

Artı Gerçek - Maraş Merkezli depremlerde yıkımın olduğu Hatay’da sağanak yağış etkili oldu. Depremzedelerin barındığı konteynerlerin su bastı. Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, yaşanan su baskını nedeniyle konteynerde yaşayan bir kişinin elektrik akımına kapılarak öldüğünü bildirdi.

Harputluoğlu konuya dair şu açıklamayı yaptı:

"meteoroloji şiddetli yağış uyarısı yapmış olsa da çaresiz başımıza geleceği bekledik. konteyner kentleri su bastı. çadırlarda yaşayan onbinlerce vatandaşımız çok daha büyük sıkıntı yaşıyor. Çaresiz yağmurun durması için dua ediyoruz.

Maalesef su baskını neticesinde konteynırda yaşayan bir vatandaşımızın elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiği bilgisi geldi. konteynırların geçici bile olamayacak derecede yaşanılmaz olduğunu anlamak zorundayız. rant değil, insan odaklı bir planlama şart!

şiddetli yağışların en ağır şekilde hissedildiği geçici barınma merkezlerinden Antakya'da bulunan emlak konut yaşam alanında yaşayan depremzedeler bağlı bulundukları yerden yurtlara tahliye edileceği bilgisini aldık. çok üzücü.."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar