Hava sıcaklığı pazartesiden itibaren daha da artacak

Hava sıcaklığı pazartesiden itibaren daha da artacak
Hava sıcaklıkları pazartesi gününden itibaren yeniden mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, orman yangınlarına karşı uyarıda bulundu.

Artı Gerçek - Bayramda mevsim normallerinde seyreden sıcaklıklar, pazartesi gününden itibaren artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, TRT Haber'e yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta etkili olacak hava durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Acar, şunları söyledi: "Cumartesi ve pazar günü yağışlı sistem yine Doğu Akdeniz'de, Güney Anadolu bölgesinde olduktan sonra önümüzdeki hafta başından itibaren yurdumuzu terk edecek. Sıcaklıklar bayram boyunca mevsim normallerinin üzerinde seyretti yurt genelinde yağışa rağmen. Ancak pazartesi gününden itibaren bu sıcaklıkların biraz daha artacağını tahmin ediyoruz."

3 BÜYÜK İLDE DURUM

3 büyük ilde sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olacak

Kıyı Ege ve kıyı Akdeniz'de sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak. 5 gün boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir'de yağış beklenmiyor.

Önümüzdeki haftanın nispeten yağışsız bir hafta olacağını belirten Acar, "Ciddi bir meteorolojik hadise beklemiyoruz önümüzdeki hafta. Çarşamba günü Ankara'da 28 derecelere kadar çıkacak, gündüz en yüksek sıcaklık olarak. İstanbul'da ve İzmir'de de yine sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak" dedi.

METEOROLOJİ'DEN YANGIN UYARISI

Sıcaklık İstanbul'da 25, İzmir'de 28 dereceye çıkacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte orman yangınlarına karşı da uyarıda bulundu: "Önümüzdeki hafta ortasında Muğla, Aydın ve Antalya çevrelerindeki sıcaklıklara mevsim normallerinin 7-8 derece üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Yağışsız bir döneme de girdiğimiz için bir haftalık periyotta orman yangınları konusunda da dikkatli olunmasını tavsiye ediyoruz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar