Hayati riski olan hasta tutuklu ailesiyle görüştürülmüyor

Hayati riski olan hasta tutuklu ailesiyle görüştürülmüyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 00:25
A+ A-
Kanser hastası Kızılkan, durumu kötüleşince ailesine haber verilmeden ameliyat edildi. Doktorların ‘Her şeye hazırlıklı olun’ dediği ailenin Kızılkan ile görüşmesine izin verilmedi.

Hatay-İskenderun T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan kolon kanseri hastası Muhsin Kızılkan, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine 5 Temmuz günü kaldırıldığı İskenderun Devlet Hastanesi'nde ameliyat edildi. Zor ve riskli bir ameliyat geçirip, hayati tehlikesi devam eden Kızılkan'ın hastaneye kaldırıldığı ailesine haber verilmedi. Aile, Kızılkan’ın hastaneye kaldırılıp, ameliyat edildiğini başka bir tutuklu yakınından öğrendi.  

DOKTOR 'HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLUN' DEDİ

Ağabeyinin hastaneye kaldırıldığını cezaevinden bir tutuklunun ailesine haber vermesiyle öğrendiklerini dile getiren kardeşi İhsan Kızılkan, aldıkları bu haber üzerine annesinin hemen hastaneye gittiğini ancak, ağabeyi ile görüştürülmediğini ifade etti.

Kızılkan, "Annem hastaneye geldi ama görüştürmediler. Ameliyat sonrasında doktoruyla görüştük. Doktor; 'Çok zor ve riskli bir ameliyat oldu. Ameliyat esnasında damar büzüşmesi oldu. Ameliyatı yarıda bitirmek zorunda kaldık. Her şeye hazırlıklı olun' demiş. Ağabeyim kolon kanseridir. Şu anda da beyinde damar yumağı ve baloncuklar türemiş" dedi.

AİLENİN GÖRMESİNE İZİN VERİLMEDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre hastalığı nedeniyle daha önce 3 kez ameliyat olan kardeşini görmek istediklerini belirten Kızılkan, ancak savcılığın görüşmeye izin vermediğini ifade etti.

"Ağabeyim hastaneye kaldırılıyor ve ameliyat ediliyor. Ancak bize haber verilmiyor. Durumu kritik ama bizim onu görmemize izin vermiyorlar. Mart 2017'de ağabeyim hastalığı nedeniyle tahliye edildi. 6 ay sonra ise; 'Durumu iyidir, tedaviye cevap veriyor' denilerek tekrardan tutuklandı. Şu anda kelepçeli bir şekilde tedavi ediliyor. Bizler bu durumu kabul etmiyoruz" diyen Kızılkan, ağabeyini görebilmek için savcılığa tekrardan başvuru yapacaklarını söyledi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar