'Hayırcılara' taşlı ve bıçaklı saldırı

'Hayırcılara' taşlı ve bıçaklı saldırı
Denizli'de ‘Hayır' standına bir grup bıçak ve taşlarla saldırdı, bir kişi yaralandı. Van'da da HDP'nin ‘hayır' etkinliği kapsamında anons yapılan...

Denizli'de ‘Hayır' standına bir grup bıçak ve taşlarla saldırdı, bir kişi yaralandı. Van'da da HDP'nin ‘hayır' etkinliği kapsamında anons yapılan araca polis el koydu.

GÜNCEL -Birleşik Haziran Hareketi üyeleri, referandum çalışmaları kapsamında Denizli merkezde bulunan Candoğan Parkı'nda "Hayır" standı açtı.

 

Çevrede bulunan vatandaşlara, Hayır" bildirileri dağıtan Haziran Hareketi üyelerine, ırkçı bir gurup tekbir getirerek bıçak ve taşlarla saldırdı. Saldırı esnasında stant dağıtılırken, ismi öğrenilemeyen bir kişi başından ve kolundan aldığı darbelerle yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin baş ve kolunda kırık olduğu ancak genel durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, stant da kaldırıldı.

‘HAYIR' ARACINA EL KONULDU

Van’ın Erciş ilçesinde referandum için "Hayır" çalışması yürüten HDP ve DBP’nin anons aracını durduran polis, araca el koydu. İlçe merkezinde dolaşan anons aracını 7 Haziran Parkı yakınlarında durduran polis, "Sadece yolcu taşıyabilir bu araç kiraya verilemez" diyerek el koydu.

 

Öne Çıkanlar