Hazine Bakanı Nebati, Suudi Arabistan'da Prens Selman ile görüştü

Hazine Bakanı Nebati, Suudi Arabistan'da Prens Selman ile görüştü
Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Eylül 2022 10:26
A+ A-
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da katıldığı Nebati-Selman görüşmesinde, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin değerlendirildiği bildirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Selman ile Nebati'nin Cidde'deki Al-Salam Sarayı'nda gerçekleşen görüşmesine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

AA’nın haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarının da teyit ettiği görüşmede, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkiler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son dönemde yeniden sıcak ilişkilerin kurulduğu Suudi Arabistan'a nisan ayında ziyarette bulunmuş, Veliaht Prens Selman da haziranda Türkiye'ye gelmişti.

Yapılan görüşmelerin ardından yayımlanan ortak bildiride, iki ülkenin karşılıklı ticaretin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi imkanlarını, iki ülke arasındaki karşılıklı ticaretin kolaylaştırılmasını ve önündeki zorlukların üstesinden gelinmesini, yatırım fırsatlarının araştırılması ve çeşitli alanlarda somut ortaklıklara dönüştürülmesi için iki ülkenin kamu ve özel sektöründeki iletişimin artırılmasını ele aldıkları belirtilmişti.

Öne Çıkanlar