HDK Hatay’a gidiyor: Yaralarımızı birlikte saracağız

HDK Hatay’a gidiyor: Yaralarımızı birlikte saracağız
Yayınlanma:
A+ A-
HDK Eş Sözcüsü Esengül Demir ve beraberindeki heyet, dayanışma amacıyla depremde ağır hasar alan Hatay’a doğru yola çıktı. Heyette, ilk yardım ve arama-kurtarma uzmanı ile sağlıkçı olan HDK’liler yer alıyor.

Artı Gerçek - Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok ili etkileyen Maraş merkezli iki büyük depremi ardından, bölgedeki arama kurtarma çalışmaları zorlu hava koşullarında devam ediyor. Başta Hatay olmak üzere, birçok noktadan yardımların yetersiz kaldığı yönünde haberler geliyor.

Sarsıntı Maraş'ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da hissedildi. Suriye'deki can kaybı da artıyor.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), dayanışma amacıyla bu illerden biri olan Hatay’a doğru yola çıkma kararı aldı. Aralarında HDK Eşsözcüsü Esengül Demir’in de olduğu heyette, ilk yardım ve arama-kurtarma uzmanı ile sağlıkçı olan HDK’liler yer alıyor.

HDK, yolculuğa çıktıkları anın görüntüsünü sosyal medya hesabı üzerinden, “Yaralarımızı da birlikte saracağız, dayanışmayı da birlikte örgütleyeceğiz” sözleriyle paylaştı.

(MA)

Öne Çıkanlar