HDP Çukurova İlçe Örgütü’ne saldırı

HDP Çukurova İlçe Örgütü’ne saldırı
HDP Çukurova İlçe Örgütü binasına gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yapılan taşlı saldırıda maddi hasar meydana geldi. İl Eş başkanı Karakış, 'Her türlü saldırıların üstesinden gelebilecek güç, cesaret ve kabiliyete sahibiz' dedi.

Artı Gerçek-Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çukurova İlçe Örgütü binasına, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce taşlı saldırı düzenlendi. Saldırıda binanın camları kırıldı ve maddi hasar meydana geldi. Olaya dair gözaltına alınan kimsenin olmadığı öğrenildi.

Saldırıya tepki gösteren HDP Adana İl Eş başkanı Mehmet Karakış, HDP’nin siyaset yapma hakkı engellenmek istediğini belirtti.

‘Saldırıyı, son süreçte yaşananların bir parçası olarak görmek gerek’ diyen Eş başkan Karakış tepki göstererek şunları söyledi:

“Her taraftan HDP'nin siyaset yapma hakkı engellenmek isteniyor. Bir yandan yasaklar, diğer yandan fiziki saldırılar var. Saldırılardan nemalanmak isteyen, medet umanlar kim ise buradan onlara ekmek çıkmaz. HDP, tüm Türkiye halkları için büyüyen bir umuttur. Umut büyüdükçe karanlık süreçlerden nemalananların korkulu rüyası oluyoruz. Biz her türlü saldırıların üstesinden gelebilecek güç, cesaret ve kabiliyete sahibiz.”(MA)

Öne Çıkanlar