HDP Emek Komisyonu asgari ücrete ilişkin bildiri dağıttı

HDP Emek Komisyonu asgari ücrete ilişkin bildiri dağıttı
HDP İstanbul Emek Komisyonu, ‘Asgari ücret net 12 bin 500 TL olmalıdır’ diyerek Şirinevler Meydanı’nda asgari ücret çalışmalarına ilişkin bildiri dağıttı.

Artı Gerçek- HDP Emek ve Sosyal Politikalar Komisyonu tarafından asgari ücretin 12 bin 500 TL olması için başlatılan “asgari ücret insan onuruna yaraşır düzeyde olsun” başlıklı kampanya çalışmaları devam ediyor.

HDP İstanbul Emek Komisyonu, asgari ücret çalışmalarına ilişkin bildiri dağıtımı gerçekleştirmek için Şirinevler Meydanı’nda toplandı. HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu’nun da aralarında bulunduğu birçok partili Şirinevler Meydanı’nda halka bildiri dağıtarak taleplerine ilişkin çağrıda bulundu.

‘DAYATILAN SEFALETE HAYIR DİYELİM’

Bildiri dağıtımı esnasında halka çağrı yapan HDP’li Piroğlu, “sefalet” ücretine karşı asgari ücretin 12 bin 500 TL olması için herkesin yan yana gelmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bize dayatılan sefalete, açlığa hayır diyelim, çocuklarımız okula aç gidip aç gelmesin” dedi. Ayrıca yaşanabilir bir ülke için onurlu çalışma ortamının yaratılması gerektiğini belirten Piroğlu, hazırlanan bütçenin işçi ve emekçiden yana bir şekilde düzenlemesi talebinde bulundu. (MA)

Öne Çıkanlar