HDP heyeti Siverek'te: Olayların bu şekilde sonuçlanmasından önce bu devlet nerede?

HDP heyeti Siverek'te: Olayların bu şekilde sonuçlanmasından önce bu devlet nerede?
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 23:32
A+ A-
'HDP heyeti olarak, vekillerle beraber başsavcının sekreterliğine gitmemize rağmen bizle görüşmedi.'

Remzi BUDANCİR


ARTI GERÇEK - HDP Urfa milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Ömer Öcalan ve Ayse Sürücü ile avukatlardan oluşan heyet bugün Urfa’nın Siverek ilçesinde köyünü ziyaret etti. Siverek'te yaşanan olayda 6 kişi hayatını kaybetmişti.

Köyde kurulan taziye alanında konuşan Erdoğmuş, "Bize sorarsanız HDP siyasetçileri olarak biz devleti nefes alış verişimizde bile hissediyoruz. Devlet her tarafımızda. Bu tür olayların bu şekilde sonuçlanmasından önce bu devlet nerede, bu devlet güçleri nerede?" dedi. 

Erdoğmuş konuşmasına şöyle devam etti: 

Bakınız Ramazan ayında yine elim olaylarla karşılaştık ancak muhatap bulamadık. HDP heyeti olarak vekillerle beraber başsavcının sekreterliğine gitmemize rağmen bizle görüşmedi. 

Toplumsal huzur ve barışın dinamitlenerek heba edildiğini şahit oluyoruz, buna son verilmelidir. HDP olarak bu olaylar bıçağın kemiğe dayandığı bir nokta olarak görüyoruz.

Hep beraber çağrıda bulunuyoruz suçlular failler hukuk devleti isek, eğer adalet dağıtıcıları Urfa'da varsa bugünden tezi yok, öncellikle müsebbibi olanlar ve failler yargının karşısına çıkarılsın.
Diğer taraftan da mağduriyetin boyutu şu anda aşikârdır, güneş gibi apaçıktır. Bu mağduriyete karşı da kimse kendisini kör sağır ve dilsiz yapmasın.

Biz bu tür mağduriyetin gözü, bu tür mağduriyetin kulağı ve bu tür mağduriyetlerin dili olmaya devem edeceğiz. Ben yine sonuç olarak heyetimiz adına ve genel merkezimiz adına vefat edenlere Allahtan rahmet ve geride kalanlara baş sağlığı diliyorum.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar