HDP'den İsveç'te Kuran yakılmasına tepki: Kutuplaştırıcı her eylemin karşısındayız

HDP'den İsveç'te Kuran yakılmasına tepki: Kutuplaştırıcı her eylemin karşısındayız
Yayınlanma:
A+ A-
İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ortak bir mesaj verdi. Eş başkanlar, “Kutuplaştırıcı her türlü eylemin karşısındayız” dedi.

Artı Gerçek - HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, İsveç'te İslam karşıtı aşırı sağcı Danimarkalı ırkçı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın Kuran-ı Kerim yakmasına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. İki eş başkanın ortak mesajı, "Halkları ve inançları karşı karşıya getiren her türden kutuplaştırıcı sözün ve eylemin karşısındayız" oldu.

Pervin Buldan'ın Twitter paylaşımı şöyle:

“Hiçbir kutsala ve inanca yönelik saldırı kabul edilemez. İsveç’te İslam inancının kutsal kitabı Kuranı-ı Kerim’in yakılmasını kınıyoruz. Halkları ve inançları karşı karşıya getiren her türden kutuplaştırıcı sözün ve eylemin karşısındayız.”

'HİÇBİR SEBEPLE MEŞRULAŞTIRILAMAZ'

Mithat Sancar'ın paylaşımı ise şöyle:

“İsveç’te Kuran-I Kerim’e yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İnançlara ve kutsallara yönelik saldırılar hiçbir sebeple meşrulaştırılamaz. Halkları ve inançları ayrıştıran ve düşmanlaştıran her türlü eylemin karşısındayız” dedi.

İsveç'teki Kuran yakma eylemine, diğer muhalefet partilerinden de tepki gelmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar