HDP'nin savaş karşıtı eylemine polis engeli

HDP'nin savaş karşıtı eylemine polis engeli
Yayınlanma:
A+ A-
Adana'da HDP il örgütünün kendi il binalarının bahçesinde yapmak istediği savaş karşıtı açıklamaya polis zor kullanarak engel oldu. Açıklamayı takip eden evrensel Gazetesi muhabiri polislerce darp edildi.

Artı Gerçek - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatını protesto etmek için HDP Adana İl Örgütü'nün Çukurova ilçe binası önünde yapmak istediği basın açıklamasına polis zor kullanarak engel oldu.

Evrensel'in haberine göre açıklamaya hazırlanan HDP yönetici ve üyeleri bina önünde bekledikleri esnada çevik kuvvet ve sivil polisler şiddet kullanarak kalabalığı bina içerisine girmeye zorladı.

EVRENSEL MUHABİRİ POLİS TARAFINDAN DARBEDİLDİ

Açıklamayı takip eden Evrensel gazetesi muhabiri Volkan Pekal polis tarafından arbedenin içerisine itildi ve darp edildi. Basın mensubu olduğunu ifade etmesine rağmen polisler Pekal'ın arbededen çıkışına izin vermedi. Bir polis "Biz senin kim olduğunu biliyoruz" diyerek Pekal'ı tehdit etti.

KARAKIŞ: TÜRKİYE'NİN SAVAŞA GİRMESİNİ İSTEMİYORUZ

Saldırı esnasında aralarında HDP Adana il eş başkanlarının da olduğu yaklaşık 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. HDP il binası içerisinde konuşan HDP Adana İl Eş Başkanı Mehmet Karakış, operasyonlara tepki göstermek ve barış talep etmek için toplandıklarını belirterek saldırı ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Karakış, "Biz bu ülkenin vatandaşları olarak Türkiye'nin başka bir ülkenin sınırları içerisinde savaşa girmesini istemiyoruz" diye konuştu. (KAYNAK)

Öne Çıkanlar