'Her şey çok güzel olacak' sloganını ortaya çıkaran Berkay Gezgin: Saraçhane’de görüşmek üzere

'Her şey çok güzel olacak' sloganını ortaya çıkaran Berkay Gezgin: Saraçhane’de görüşmek üzere
Yayınlanma:
A+ A-
'Her şey çok güzel olacak' sloganını ortaya çıkaran Berkay Gezgin, yargının Ekrem İmamoğlu kararı sonrasında destek için Saraçhane'de olacağını açıkladı. Gezgin sosyal medya hesabından "Saraçhane’de görüşmek üzere, her şey çok güzel olacak" diye yazdı.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim çalışmaları sırasında 'Her şey çok güzel olacak' sloganını ortaya çıkmasını sağlayan Berkay Gezgin, sosyal medyada destek paylaşımında bulundu.

Gezgin, İmamoğlu ile ilgili mahkeme kararı sonrası Eskişehir'den yaptığı paylaşımda, "Saraçhane’de görüşmek üzere, her şey çok güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Berkay Gezgin'in Twitter paylaşımı şöyle:

"Eskişehir’den İstanbul’a yolculuk başlasın. Biz hukuk mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz; umudumuzu yitirmeyeceğiz! Yarın Saraçhane’de görüşmek üzere, her şey çok güzel olacak"

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine “aahmak” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın karar duruşması dün Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme heyeti, İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve kesinleşmesi durumunda da siyaset yasağı getirdi.

İmamoğlu’nun avukatları dava boyunca "Ahmak" ifadesinin YSK üyelerine değil İçişleri Bakanı Soylu'ya yönelik olduğuna dair görüş belirtti. Avukatlar savunmalarında hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığını, "Ahmak" sözünün muhatabının, İmamoğlu için "Ahmak" diyen İçişleri Süleyman Soylu olduğunu söyledi.

İmamoğlu, verilen cezanın ardından yaptığı ilk açıklamada, "Halkın verdiği yetkiyi bir avuç insan alamaz. Mücadelemiz daha güçlü başlıyor" dedi. Dün İstanbulular Saraçhane önünde “İrademize ship çıkıyoruz” diyerek toplandı.

İmamoğlu bugün de saat 16.00'da Saraçhane'de yapılacak buluşmaya çağırdı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar