Hilafet çağrısı yapan imam: Madem bu din hoşgörü diniydi, niçin iftira atana 80 sopa vurduruyor

Hilafet çağrısı yapan imam: Madem bu din hoşgörü diniydi, niçin iftira atana 80 sopa vurduruyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Mart 2022 20:50
A+ A-
Sezen Aksu’yu ‘Şahane bir şey yaşamak’ adlı şarkısı üzerinden hedef alan imam Halil Konakçı, paylaştığı video ile yine tepki çeken ifadelerde bulundu.

Ankara Melike Hatun Camisi imamı Halil Konakçı, ocak ayında Bursa’daki bir camide verdiği vaazda, Sezen Aksu’yu "Şahane bir şey yaşamak" adlı şarkısı üzerinden hedef almış ve hilafet çağrısı yapmıştı. Konakçı, "Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" demişti. Tepki çeken bu sözler yargıya taşınırken Bursa Barosu da suç duyurusunda bulunmuştu. Konakçı, 19 Mart’ta "Kuran, kendisine düşmanlık edeni kuşatmaz" ifadeleriyle paylaştığı yeni videoda, "İslam’ın, ibadetlerinin aşağılandığı yerde bir dakika durmayacaksın" ifadelerini kullandı.

‘HOŞGÖRÜ MÜSLÜMAN’A VAR’

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Sezen Aksu’yu "Şahane bir şey yaşamak" adlı şarkısı üzerinden hedef alan ve hilafet çağrısı yapan Konakçı, "Kuran, kendisine düşmanlık edeni kuşatmaz" ifadeleriyle paylaştığı videoda, "İslam’ın, ibadetlerinin aşağılandığı yerde bir dakika durmayacaksın" ifadelerini kullandı. "Herkesi kuşatıcı anlat" eleştirilerine "Allah’a şirk koşan birini kuşatamam. İslam kuşatmıyor. Yok böyle bir hoşgörü" tepkisini gösteren Konakçı, şunları kaydetti:

"İslam’ın, ibadetlerin aşağılandığı yerde bir dakika durmayacaksın. Gidip İslam’ı haykırabiliyorsan savunabiliyorsan git. Ama gidiyom benle uğraşıyor, çok kavga ediyor bende susup geliyom diyorsan aman haa. İslam’ın hakir görüldüğü yerde susan adam değildir. Yaw arkadaş bakıyorsun duyuyorsun. Adamın takımına küfrediyorsun diye kavga çıkıyor. Ama İslam için olunca özgürlük var. Düşünce özgürlüğü var hoşgörü var. Hocam sakin anlat, herkesi kuşatıcı anlat. Kimi kuşatayım yaw. Kardeşim bu kuran kimi kuşatıyorsa onu kuşatacam. Allah’ın dediğini anlatıyorum şimdi gelip de Allaha şirk koşan bir adamı kuşatamam ben. Olmaz… İslam kuşatmıyor ki. İslam dininde ceza hukuku diye bir şey var. Madem bu din hoşgörü diniydi, niçin iftira atana 80 sopa vurduruyor Allah? Daha bir sürü ayet var. Göze göz, dişe diş, kana kan, buruna burun, kulağa kulak. Hani hoşgörüydü? Hoşgörü Müslüman’a var."

NE DEMİŞTİ?

Konakçı, Sezen Aksu'nun "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısında geçen 'Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e' sözleri üzerinden Aksu'yu hedef aldığı konuşmasında, 98 yıl önce TBMM kararıyla kaldırılan hilafete işaret ederek "Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" demişti. Tepki çeken bu sözler yargıya taşınırken Bursa Barosu da suç duyurusunda bulunmuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar