İBB tarihinde bir ilk: Genel sekreter yardımcılığına bir kadın atandı

İBB tarihinde bir ilk: Genel sekreter yardımcılığına bir kadın atandı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kurum tarihinde bir ilke imza atarak, genel sekreter yardımcılığına ilk kez bir kadın atadı.

1984 yılından beri "büyükşehir" unvanının kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) bir ilk yaşandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Yeşim Meltem Şişli'yi İBB Genel Sekreter Yardımcılığına atayarak bu ilke imza atmış oldu. Böylece Şişli, İBB'nin ilk kadın Genel Sekreter Yardımcısı olarak kayda geçti.

Şişli'ye, İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar ile Satınalma Daire Başkanlıkları bağlandı.

YEŞİM MELTEM ŞİŞLİ KİMDİR?

Yeşim Meltem Şişli, 33 yıldır aralıksız sürdürdüğü profesyonel yaşamının yaklaşık 27 yılını enerji sektöründe tamamladı.  Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’den emekli olduğu 2007 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi mezunu olan Yeşim Meltem Şişli adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak gerek kamu gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin rol almış olup, bu yapılanmalarda alt yapı mimari tasarımlarının dizaynı ve geliştirilmesiyle satın alma süreçlerini etkin bir şekilde yönetmiştir. Diğer yandan kurumsal hedeflerin ve performansın geliştirilmesi ve ölçülmesini temel alan kısa ve uzun vadeli stratejik planlama ve kalite standartları çerçevesinde entegre yönetim sistemlerinin kurulması çalışmaları ile şirketlerin verimliliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla çalışan kapasitesinin ve motivasyonunun artırılmasına yönelik çalışmalarda yetkinlik sahibidir.

Öne Çıkanlar