Babacan seçim vaatlerini açıkladı: Türkiye'yi yeniden Eurovision'a sokacağız

Babacan seçim vaatlerini açıkladı: Türkiye'yi yeniden Eurovision'a sokacağız
Yayınlanma:
A+ A-
DEVA Partisi lideri Babacan Gençlik Eylem planını açıkladı. Babacan, Türkiye'ni Eurovision'a yeniden katılımını, KYK yurtlarının giriş- çıkış saati uygulamasını kaldıracaklarını, işe girişlerde mülakatın kalkacağını açıkladı.

Artı Gerçek- DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün Gençlik Eylem Planı’nı açıkladı. Planın içeriğinde, KYK yurtlarındaki giriş-çıkış saati uygulaması, kamuda işe alımlar ve Eurovision açıklaması da yer aldı.

Babacan KYK yurtlarına yönelik, "KYK yurtlarındaki giriş-çıkış saati uygulamasını kaldıracağız. Gençlere güveneceğiz. 18 yaşına gelmiş. ‘Şu saatte gel, bu saatte çık’ diye bir şey yok. Bunlar eski zihin dünyasının ürünü" ifadelerini kullanırken, Kamuda işe alımlara ilişkin de "Kamuda işe alımlarda da mülakat kalkacak. Devlet, kimseye torpil torpil yapmayacak" dedi.

Gençlere yönelik projelerinden de bahseden Babacan şunları aktardı:

“İş bulamayan gençlerimizi ücretsiz eğitim programlarına alacağız. Bu programlarından mezun olan gençlerden işe girdiklerinde epey bir süre vergi almayacağız. İşyerlerini de sigorta priminden muaf tutarak teşvik edeceğiz. Devlet üstüne düşeni yapacak.”

'MESLEK LİSELERİNİ ÇOK CAZİP HALE GETİRECEĞİZ'

Meslek liselerinin daha cazip hale getirileceğini söyleyen Babacan, "Çok büyük bir meslek lisesi atılımına hazırlanıyoruz. Meslek liselerini eğitimiyle ve imkânlarıyla çok cazip hale getireceğiz. Ara değil, aranan elemanlar yetiştireceğiz. Meslekler arası geçişin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Her gence iş imkânı sunacağız. Güzel imkânlar sunacağız. Eve kapanmaya, sokakta volta atmaya son vereceğiz. Gençler ya okulda ya da işte olacak” dedi.

'EUROVİSİON'A GERİ DÖNECEĞİZ'

Ali Babacan eylem planını açıklarken, Türkiye'nin Eurovision müzik yarışmasına da yeniden katılmaya başlayacağını da duyurdu.

Öne Çıkanlar