İddia: Hakkari’deki silahlı kavgada MHP il başkanı da oradaydı

İddia: Hakkari’deki silahlı kavgada MHP il başkanı da oradaydı
Hakkari’de çıkan kavgada bir kişinin yaralanması sonucu gerginlik yaşandı. İddiaya göre MHP İl başkanı Özbek’in de karıştığı kavgada yakın koruması İ.A gözaltına alındı. Valilik ise yaptığı açıklamada MHP il başkanın ilgisi olmadığını iddia etti.

Artı Gerçek-Hakkari’de meydana gelen olayda iddiaya göre, N.E. ile İ.A. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine İ.A. üzerinde taşıdığı tabanca ile üç kez ateş ederek, N.E.'yi yaraladı.

DHA’da yer alan habere göre olayın duyulması üzerine kavga eden kişilerin yakınları bölgeye geldi. Taraflar arasında yaşanan gerginlik arbedeye dönüştü, çok sayıda iş yerinin camları kırıldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, toplanan kalabalığı dağıtırken, N.E.'yi tabancayla yaralayan İ.A.’yı yakaladı.

Yaralanan N.E. ise sağlık ekibi tarafından Hakkari Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı. Durumu ağır olan N.E., burada yapılan müdahalenin ardından Van'a sevk edildi.

Olayla ilgili inceleme yapan polis ekipleri, kavgaya karıştığı belirlenen her iki aileden çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Soruşturma devam ederken, taraflar arasında yeni bir olay yaşanmaması için kent merkezinde geniş çaplı güvenlik önlemi alındı.

'MHP İL BAŞKANI DA ORADAYDI' İDDİASI

Öte yandan N.E'yi silahla ağır yaralayan kişi İ.A., MHP’li il başkanı Fatih Özbek’in yakın koruması ve akrabası olduğu öne sürüldü.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan haberde ise iddialara göre MHP’li il başkanı Fatih Özbek’in ateş açtığı ve korumasının ‘ben ateş açtım’ diyerek teslim olduğu ifade edildi. Yaşanan gerginlikten saatler sonra MHP'li Özbek'in de Hakkari il Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinin alındığı aktarıldı.

VALİLİK: İLGİSİ YOKTUR

Hakkari Valiliği, kentin karışmasına neden olan olay sonrası açıklama yaparak, olayın MHP'li başkan ile ilgisi bulunmadığını savundu.

Açıklamada, "Kimliği belirli iki şahıs arasında alacak verecek konusundan kaynaklı husumet sonucu ateşli silahla yaralama olayı gerçekleşmiş olup, konunun şüphelisi olaydan kısa zaman sonra yakalanmış, adli tahkikata başlanmıştır. Bahsi geçen olayla MHP il Başkanı Fatih ÖZBEK’in bir ilgisi yoktur."(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar