İhalede adres değişmedi: Kolin İnşaat, TCDD’den 8.1 milyar TL’lik iş aldı

İhalede adres değişmedi: Kolin İnşaat, TCDD’den 8.1 milyar TL’lik iş aldı
Birçok devlet kurumu ve belediyeden 59 kamu ihalesi alan Kolin İnşaata yeni bir ihale daha gitti. Pazarlık usulüyle yapılan ihaleyi Kolin İnşaat 8 milyar 458 bin TL aldı.

Artı Gerçek - Kolin İnşaat 8 milyar 458 bin TL’lik son ihalesini Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) aldı.

AKP döneminde yükselişe geçen şirket, 2011 yılından bu yana Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü ve birçok devlet kurumu ve belediyeden 59 kamu ihalesi aldı. Şirketin imza attığı bu ihalelerin toplam sözleşme bedeli ise 29 milyar 125 milyon 678 bin TL.

SEKİZ ŞİRKET İHALEYE KATILDI

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün haberine göre TCDD, 2 Nisan’da Çerkezköy-Kapıkule hattı istasyon binalarının inşası, Kapıkule gar ve gümrüklü alan yenileme işleri, güvenlik sistemleri tesisi, Çorlu dere ıslahı ve etkileşimli demiryolu hattının dere ıslahına uygun yapılması için ihaleye çıktı. Pazarlık usulüyle yapılan bu ihaleye 8 şirket katıldı. İhaleyi, 8 milyar 184 milyon 458 bin TL’ye Kolin İnşaat aldı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar