İki avukat ve icra memurunu dövdüren eski Bursaspor başkanı tutuklandı

İki avukat ve icra memurunu dövdüren eski Bursaspor başkanı tutuklandı
Evine hacze gelen avukatlar ile icra memurunu dövdüren eski Bursaspor Başkanı Emin Adanur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili Burak Can Korkmaz isimli şüpheli de tutuklanırken, B.Y.B. ve İ.A. isimli iki şüpheli ise aranıyor.

Artı Gerçek - Eski Bursaspor Başkanı Emin Adanur, ödenmeyen borçtan dolayı kendilerine ait eve hacze gelecek olan Bursa Barosu'na bağlı avukatlar E.K. ve B.S ile bir icra memuruyla telefonla tartışıp, tehdit ve hakaret etti. Bursa'nın Nilüfer ilçesinde meydana gelen olayda, Emin Adanur'un talimatı üzerine eve giden Bülent Can Korkmaz, B.Y.B. ve İ.A., hacze gelen avukatlar ile icra memurunu darp etti.

Avukatlar E.K. ve B.S. ile icra memurunun suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında; Emin Adanur ile Burak Can Korkmaz, gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Emin Adanur ile Burak Can Korkmaz 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan tutuklanırken, olaydan sonra kaçan B.Y.B. ve İ.A.'nın ise yakalanması için başlatılan çalışma sürdürülüyor.

Öte yandan Bursa Barosu da yaptığı açıklamada; saldırı olayını kınadığını duyurdu. (DHA)

Öne Çıkanlar