İki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe 82 yıla kadar hapis talebi

İki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe 82 yıla kadar hapis talebi
Yayınlanma:
A+ A-
Zonguldak'ta üç yıl önce, 22 yaşındaki Necmi K., yaşları altı ve yedi olan iki çocuğa cinsel istismarda bulundu. Tutuklanan Necmi K. hakkında savcı, toplamda 82 yıla kadar hapis cezası istedi.

Artı Gerçek - Zonguldak’ta merkeze bağlı bir köyde Necmi K., 2020 yılında uzaktan akrabası olan altı ve yedi yaşlarında iki erkek çocuğa cinsel istismarda bulundu. Altı yaşındaki çocuğun yaşananları öğretmenine atlatmasıyla ortaya çıktı.

Öğretmen, okulda tutanak tuttu, ardından jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınıp, tutuklanan Necmi K. hakkında 'çocuğa cinsel istimar', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'tehdit' suçlarından Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Son duruşmada, savcı sanık hakkında mütalaasını açıkladı. Savcı, çocukların ifadelerine itibar edilebileceğini, sanığa karşı bir husumetleri olmadığını söyledi.

Savcı, sanığın yedi yaşındaki çocuğa karşı 'zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'zincirleme şekilde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 49 yıla kadar; altı yaşındaki çocuğa karşı ise 'çocuğun nitelikli cinsel istimarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 33 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

Toplamda 82 yıla kadar hapis cezası istendi. Savcı, 'tehdit' suçundan ise delil yetersizliği nedeniyle beraat kararı verdi. Mütalaaya karşı savunma için duruşma ertelenirken, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.(DHA)

Öne Çıkanlar