İl binası önünde bekleyen ailelerle konuşan HDP'li vekil: Gelin hep birlikte Meclis'e gidelim

İl binası önünde bekleyen ailelerle konuşan HDP'li vekil: Gelin hep birlikte Meclis'e gidelim
Yayınlanma:
A+ A-
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Diyarbakır İl Binası önünde bir yıldan fazla bir süredir 'çocuklarımızı dağdan indirin' diye bekleyen aileleri dinledi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, dağa çıkan çocuklarından haber alamadıkları iddiasıyla HDP'yi suçlayarak Diyarbakır İl Binası önünde bir yıldan fazla süredir polisler eşliğinde bekleyen aileler ile konuştu.

Yapılan görüşmeye ilişkin partinin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda "Meral Danış Beştaş Diyarbakır İl binamız önündeki aileleri dinledi: Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Bu ülkenin hiçbir evladının hayatını yitirmemesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Werin ji bo ku zarokên vî welatî jiyana xwe ji dest nedin em bi hev re bixebitin. (Gelin bu ülkenin hiçbir çocuğunun hayatını kaybetmemesi için el ele verelim ve birlikte çalışalım)" ifadeleri kullanıldı.

Görüşmeye dair paylaşılan videoda aileler Beştaş’a ‘Vekilim’ diye hitap ederken, orada bekleyen polisin sürekli aileler ile vekilin diyaloğuna engel olmak istemesi dikkat çekti.

Yaşanan diyalog şöyle:

Beştaş: Ben de anneyim sen de babasın. Biz istiyoruz ki hiç kimse ölmesin bunun için biz mecliste her türlü konuşmayı yapıyoruz. Gelin Mecliste birlikte her kapıyı çalalım, bu işin çözümünü savunalım biz sizin için bedel ödüyoruz. Dün il eşbaşkanlarımız göz altına alındı. Niçin? Biz bu ülkede sizin yanınızdayız , sen bizim canımızsın.

Aile: Ama sayın vekilim bari bir telefon açsın. Nerden olduğunu bilmiyorum.

Beştaş: Ben diyorum ki biz birlikteyiz biz sizin karşınızda değiliz. O annelerde benim annem, kadınlarda benim kardeşlerimdir. Ben sizin gelmenizi istiyorum.

Aile: Tamam vekilim baş göz üstüne.

Aile: Ben oğlumdan haber almamışım.

Beştaş: Gelin hep birlikte hem mecliste hem dağdan isteyelim.

Aile: İsteyelim.

Beştaş: Gelin hazırız.

Beştaş: Ben sizin gibi konuşuyorum her şey için hazırız. Gelin birlikte bulalım.

Aile: Sizden rica ediyoruz çocuklarımızı geri getirin.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar