İsmailağa cemaati bölündü: İki ayrı lider açıklandı

İsmailağa cemaati bölündü: İki ayrı lider açıklandı
İsmailağa cemaati lideri Hasan Kılıç'ın vefatının ardından önce Cübbeli Ahmet ve beraberindeki bir grup, yeni 'Emir' olarak 'İbrahim Efendi'yi ilan etti. Ardından İsmailağa Cemaati'nin sosyal medya hesabından 'Fikri Efendi' yeni lider olarak duyuruldu.

Artı Gerçek - İsmailağa cemaatindeki tartışmalar, bölünmeyi beraberinde getirdi.

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç'ın vefatından hemen sonra Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hüseyin Avni ve Mustafa Özşimşekler gibi isimler kendilerine yeni 'Emir' olarak 'İbrahim Efendi'yi seçtiklerini duyurdu.

Cübbeli Ahmet, “Merhûm Hasan Efendi Hocamızdan Sonra Mahmûd Efendi Hazretleri'nin Vekillerinin Emîri Olarak Kime Tâbi Oluyoruz?” diyerek bir video paylaştı.

Bu gelişmenin hemen ardında 'İsmailağa Camii' sosyal medya hesabından yapılan duyuruyla, Ahmet Fikri Doğan yeni lider olarak ilan edildi.

ahmetfikri.jpg

Yapılan açıklamada "Fikri Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerimiz, altın silsilenin 38. halkası olarak irşâd hizmetlerini İsmailağa Cami-i Şerîfinde sürdürecektir" denildi.

CÜBBELİ UZAKLAŞTIRILMIŞTI

İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun vefatından sonra Hasan Kılıç yeni şeyh olarak ilan edilmişti. Cübbeli ise Hasan Kılıç'ın şeyh olarak değil de bir 'büyük' olarak görülmekle sınırlı kalması gerektiğini savunmuştu. Cübbeli Ahmet'in, yaşadığı tartışmalar sonrası geçen haftalarda İsmailağa ile ilişiği kesilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar