İsmailağa lideri öldü, Cübbeli Ahmet yeni 'Emir'ini ilan etti

İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç dün vefat etti. Kılıç'ın vefatından önce kendileriyle ilgilerinin kalmadığı ilan edilen Cübbeli Ahmet ile Hüseyin Avni ve Mustafa Özşimşekler gibi isimler kendilerine yeni ‘Emir’ olarak 'İbrahim Efendi'yi ilan etti

Artı Gerçek - İsmailağa Cemaati'nin şeyhi, Hasan Efendi olarak bilinen Hasan Kılıç'ın vefatının ardından ilk adım, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den geldi.

Hasan Kılıç henüz defnedilmeden Ahmet Mahmut Ünlü, Hüseyin Avni ve Mustafa Özşimşekler gibi isimler kendilerine yeni 'Emir' olarak 'İbrahim Efendi'yi seçtiklerini duyurdu.

Cübbeli Ahmet, “Merhûm Hasan Efendi Hocamızdan Sonra Mahmûd Efendi Hazretleri'nin Vekillerinin Emîri Olarak Kime Tâbi Oluyoruz?” diyerek bir video paylaştı.

İSMAİLAĞA İLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİ

İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun vefatından sonra Hasan Kılıç yeni şeyh olarak ilan edilmişti. Cübbeli ise Hasan Kılıç'ın şeyh olarak değil de bir 'büyük' olarak görülmekle sınırlı kalması gerektiğini savunmuştu. Cübbeli Ahmet'in, yaşadığı tartışmalar sonrası geçen haftalarda İsmailağa ile ilişiği kesilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar