İsmailağa Cemaati'nden kadınlara: Ustaosmanoğlu'nun cenazesine katılmayın

İsmailağa Cemaati'nden kadınlara: Ustaosmanoğlu'nun cenazesine katılmayın
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Haziran 2022 13:25
A+ A-
İsmailağa Cemaati 'Hanım kardeşlerimizin Mahmud Efendi Hazretlerimizin cenazesine katılmamalarını rica ederiz' açıklaması yaptı.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti. Ustaosmanoğlu bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu. İsmailağa Cemaati, liderleri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun cenazesine kadınların katılmamasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yayınladığı taziye mesajında Ustaosmanoğlu’ndan ‘manevi rehber’ olarak söz etti.

Cemaatin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Mahmud Efendi Hazretlerimizin hanımların cenazelere katılmalarına razı olmadığı kemsin olarak bilinen bir husustur.  

Dolayısıyla hanım kardeşlerimizin, Mahmud Efendi Hazretlerimizin bu hassasiyetini dikkate alıp cenazeye katılmamalarını rica ederiz." denildi. 

ERDOĞAN: ÜLKEMİZİN MANEVİ REHBERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından yayınladığı taziye mesajında, "Ömrünü İslam'a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar