İsmailağa cemaatinin televizyonunda skandal sözler: Müzik insanı zinaya iter

İsmailağa cemaatinin televizyonunda skandal sözler: Müzik insanı zinaya iter
Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Ağustos 2022 02:19
A+ A-
İsmailağa televizyonu FM TV’de imam olduğunu iddia eden Mehmet Akdemir, ‘Müzikle uğraşınca şeytan omuzlarına çıkar vurmaya başlar. İnsanı zinaya iter’ dedi.

İsmailağa cemaatinin televizyon kanalı olan Fatih Medreseleri televizyon kanalı (FM TV) skandal bir yayına imza attı. Televizyon kanalı katılan ve imam olduğunu iddia eden Mehmet Akdemir, "İnsan müzikle uğraştığı zaman şeytan omuzlarına çıkar vurmaya başlar. İnsanı zinaya iter. 2 yaşındaki çocuk bile müzik dinlediğinde hareketlenmeye başlıyor" ifadelerini savundu.

Şanlıurfa Mevlana Halid Camisi İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak, kadınları ve çocukları giydikleri kıyafetler üzerinden hedef alması kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu. Dörtbudak, "Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun" ifadesi ile tepki çekmişti.  FM TV'ye katılan Akdemir, ekranlarda müziğin zinayı çağrıştırdığını, müzik çalınca şeytanların omuzlarımızda ayaklarıyla ritim tuttuğunu ve bu sayede dans ettiğimiz hatta 2 yaşındaki çocuğu bile hareketlendirdiğini öne sürdü.

YASAKLANMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNDU

İmamın "İnsan müzikle uğraştığı zaman şarkıcıları türkücüleri dinlediği zaman, şeytan omuzlarına çıkar vurmaya başlar. Hatta 2 yaşındaki çocuk bile müzik dinlediğinde hareketlenmeye başlıyor" sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Öne Çıkanlar