İstanbul'da 'Maymun çiçeği' hareketliliği: Test sonuçları bekleniyor

İstanbul'da 'Maymun çiçeği' hareketliliği: Test sonuçları bekleniyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Haziran 2022 21:40
A+ A-
Sultangazi’de eczaneye giden 3 kişi Maymun Çiçeği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. 3 kişinin test sonucu beklenirken yaraların sebebinin 'suçiçeği' olabileceği de kaydedildi.

İstanbul Sultangazi'de ellerinde çıkan yaralar nedeniyle 2 kişi eczaneye giderek ilaç istedi. Eczacı, 'Maymun çiçeği' şüphesiyle durumu yetkililere bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri, eczaneden çıkarak ilerleyen 2 kişi ile yanlarındaki arkadaşlarını cadde üzerinde durdurdu. 3 kişi ambulansla hastanede götürüldü. Maymun çiçeği şüphesi olan 3 kişinin test sonucu beklenirken yaraların sebebinin 'suçiçeği' olabileceği de kaydedildi.

‘SUÇİÇEĞİ DE OLABİLİR’

DHA’da yer alan habere göre Maymun Çiçeği şüphesi olan, 3 kişiye götürüldükleri hastanede test yapıldı. Yaraların nedeni araştırılıyor. Yaraların 'Su çiçeği' nedeniyle oluşmuş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Eczacı Esra Koca, "Dün hastalar vardı burada. Afgan 2 kişi geldi. Ellerini gösterdiler, ellerinde yuvarlak tohuma benzeyen yaralar vardı. 'Bir saniye' dedim, doktor birini aradım. Doktor fotoğraf çekmemi söyledi. Fotoğraflarını çektim, doktora attım. O da yetkililere haber vermiş. Hastalık Maymun çiçeği olabilir diye şüphelendik. Maymun Çiçeği'ne çok benziyordu. Antibiyotik ilaç kullanmış iyi gelmemiş o yüzden virüs olabilir diye düşündüm. Onlar gittikten sonra her yeri dezenfekte ettim" dedi.