İstanbul'da yapay zeka lisesi kurulacak

İstanbul'da yapay zeka lisesi kurulacak
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teknopark İstanbul, 'Yapay Zeka Lisesi Kurulum ve İçerik Geliştirme Çalıştayı' düzenledi. Çalıştayda yapay zeka lisesi için içerik, müfredat ve hangi dersler olmalı gibi konular ele alındı.

Artı Gerçek - Son dönemde geliştirilen ve birçok alanda yararlanılmaya başlanan 'yapay zeka' eğitim müfredatına da giriyor. İstanbul'da yapay zeka lisesi kurulması için hazırlık yapılıyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teknopark İstanbul işbirliğiyle 'Yapay Zeka Lisesi Kurulum ve İçerik Geliştirme Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, akademisyenler, bilişim öğretmenleri ve sektör temsilcilerince, yapay zeka lisesinin içeriğinin geliştirilmesi, müfredatının tasarlanması, hangi derslerin okutulması gibi konular ele alındı.

Çalıştaydan çıkan sonuçların Milli Eğitim Bakanlığına sunulacağı, onaylanması durumunda, bu yıl tercih kılavuzuna yetişecek şekilde Yapay Zeka Lisesinin, Teknopark İstanbul yerleşkesi içerisinde kurulmasının planlandığı öğrenildi.

Teknopark İstanbul'da düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aydın, hayata geçirilmesi hedeflenen lisenin Türkiye'nin ilk yapay zeka lisesi olacağını söyledi. ( HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar