İYİ Partili Hüseyin Örs taburcu oldu: Yumruklarla bizi yolumuzdan döndüremez

İYİ Partili Hüseyin Örs taburcu oldu: Yumruklarla bizi yolumuzdan döndüremez
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM’deki kavgada yaralanmasının ardından kaldırıldığı hastaneden taburcu edildikten sonra açıklama yaptı. Örs, 'En kısa zamanda da TBMM'de çalışmalarıma devam edeceğim' dedi.

Artı Gerçek-İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM'de AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık tarafından uğradığı yumruklu saldırının ardından, dün akşam Ankara Güven Hastanesi'nden taburcu oldu. Örs, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek en kısa sürede TBMM'de çalışmalarına başlayacağını söyledi.

Örs, hastane önünde yaptığı açıklamasa, “Birkaç günlük geçirmiş olduğumuz sıkıntılı bir dönem oldu. TBMM'de yaşanan istenmeyen bir olay neticesinde buradayız, hastanedeyiz. Bugün yapılan tetkikler sonrasında taburcu olmamıza karar verildi. Kontrollerimiz yine devam edecek. Aziz milletimize teşekkür etmek istiyorum. Bu konuda çok sayıda destek mesajı aldım. Ziyaretçiler oldu, çoğuyla görüşemedim tabii şartlar gereği. Ben aziz milletimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar” ifadelerini kullandı.

Örs, başta Meral Akşener olmak üzere kendisini soran herkese teşekkür ederek, “Allah'ımıza şükürler olsun, sıkıntılı bir dönem geçirdik. İlk gece buraya geldiğimde hayati tehlikeyle beraber doktorlar müdahale ettiler. Şu anda iyiyim, sağlığım iyi. Bundan sonra da inşallah iyi olur. Allah böyle sıkıntılı dönemleri kimseye yaşatmasın. Bir hadise yaşadık. Hadisenin oluş şekli ve sonrası konusunda çok fazla da konuşmak istemiyorum” dedi.

‘TBMM YUMRUK ATMA YERİ DEĞİL, MİLLETİMİZE HİZMET ETME YERİDİR

‘Bizi kimse korkutamaz, yıldıramaz’ diyen Örs açıklamasında şunları söyledi:

“Nihayetinde şöyle bakıyorum olaya. Biz TBMM'de aziz milletimize hizmet etmek için varız. Vatandaşlarımız bizi bununla görevlendirdiler. TBMM yumruk atma yeri değil, milletimize hizmet etme yeridir. Bizim anlayışımız budur. Dolayısıyla biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Milletimizin dertlerini, TBMM çatısı altında dile getirmeye çalışıyoruz. 20 Ocak 2020 tarihinden itibaren sayın Genel Başkanımız Meral Hanım, Türkiye'yi ilçe ilçe, il il geziyor. Orada vatandaşlarımızla beraber oluyor. Onlardan aldıkları sıkıntıları, talepleri milletvekili arkadaşlarımla TBMM'de dile getirmeye çalışıyoruz.

‘YUMRUKLARLA BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZ’

Ben arabasının önü çöp kamyonuyla çevrilen, konuşacağı salonların elektrikleri kesilen, kapılarına kilit vurulan, evine baskın yapılan bir cesur liderin Genel Başkanımız Meral Akşener'in İYİ Partisi'nin milletvekiliyim. Kimse bizi korkutamaz, yıldıramaz. Yumruklarla bizi yolumuzdan döndüremez. En kısa zamanda da TBMM'de çalışmalarıma devam edeceğim. Yöremde, bölgemde vatandaşlarımızın problemlerini TBMM'de dile getirmeye çalışacağım.

‘HİZMETİMİZE DE DEVAM ETTİRECEĞİZ’

TBMM'de vazife aldığım dönemden beri 250 kez konuşmuşum. Araştırma, soru önergeleri vermişim. Bu olaydaki saldırıda bulunan arkadaşımızın 3-4 konuşma yaptığını bana söylediler. Biz orada milletimize hizmet için varız. Bu hizmetimize de devam ettireceğiz.”(ANKA)

Öne Çıkanlar