'İyilik Meleği' katledildi

'İyilik Meleği' katledildi
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Kasım 2019 12:38
A+ A-
İzmir'de dağcıların 'iyilik meleği' Ayşe Keltek evinde boğazı kesilmiş olarak bulundu.

HABER MERKEZİ- İzmir Dağcılık Klübü üyesi Ayşe Keltek cinayete kurban gitti.

Hürriyet'in haberine göre, Karşıyaka ilçesinde Bostanlı Mahallesi’nde bir apartmanda yaşayan Ayşe Keltek’ten (65) bir süredir haber alamayan yakınları, durumdan şüphelenip evine gitti.

Keltek kapıyı açmayınca, yakınları polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis, çilingir yardımıyla girdiği evde, Keltek'in cansız bedeniyle karşılaştı.

İlk belirlemelere göre, boğazında kesik olduğu öğrenilen Keltek’in ölümü üzerine daireye Olay Yeri İnceleme ekipleri çağrıldı. Keltek'in cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis, Keltek'i öldüren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

İYİLİK ELÇİSİYDİ

Dağcılık kulübü üyesi Ayşe Keltek’in ölümü birlikte sürekli tırmanış ve yürüyüş yaptığı arkadaşlarını yasa boğdu. Keltek için "Zor koşullarda bile iyilik elçiliğini bırakmadı." yorumunu yapan arkadaşları, "Daha yürüyecek çok yolumuz vardı" dedi. Ayşe Keltek’in çevreye duyarlı biri olduğunu belirten arkadaşları, 'iyilik meleği' olarak  tanımladıkları arkadaşlarının aynı zamanda çevre duyarlılığı ile tanınan bir isim olduğunu ve bu yönüyle de takdir topladığını dile getirdiler.