İzmir'de hasta yakınınca darbedilen doktor kafa travması geçirmiş

İzmir'de hasta yakınınca darbedilen doktor kafa travması geçirmiş
Yayınlanma:
A+ A-
İzmir'de evli olduğu kadını, kadın doktorun muayene etmesini isteyen M.A.K. tarafından darbedilip burnu kırılan kadın doğum asistanı Furkan Balcı'nın kafa travması geçirdiği öğrenildi. Gözaltındaki saldırgan adliyede.

Artı Gerçek- İzmir'de dün saat 14.00 sıralarında, Tepecik Kadın Doğum Hastanesi'nde hekime şiddet uygulandı. Evli olduğu kadını, kadın doktorun muayene etmesini isteyen A.K. İsimli erkek, kadın doğum asistanı Furkan Balcı'ya saldırdı. Burnu kırılan Balcı tedaviye alınırken M.A.K. ise gözaltına alındı. Balcı'ya olaydan sonra düzenlenen adli raporda yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyeceği, kafa travması olan hastada hayati tehlikenin mevcut olduğu belirtildi.

‘YUMRUK ATINCA DENGEBİ KAYBETTİM’

Balcı'nın polisteki ifadesinde ise "Şüphelinin eşinin sırası geldi ve şikayetini dinledim. Muayene edeceğim sırada hasta, 'Ben erkek doktor istemiyorum' diyerek eşinin içeri girmesini istedi. Burasının kadın doğum kliniği olduğunu belirtip, içeri alamayacağımı söyledim. Bunun üzerine muayene olmak istemediğini söyleyip çıktı. Çıktıktan kısa bir süre sonra kapıya sertçe vurulmaya başlayınca dışarı çıktım. Şüpheli, "Kapıya ben vurdum. Karıma ne bakıyorsun?' dedi. Eşinin muayene olmak istemediğini söyledim. Bunu söyledikten sonra beni itti. Üzerime yürüyünce ben de kendimi korumak için onu ittim. Sonrasında yüzüme yumruk attı. Dengemi kaybettim" dediği öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Olayın ardından gözaltına alınan M.A.K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (DHA)

Öne Çıkanlar