İzmir'deki depremzedeler konteynerlerden çıkarılıyor

İzmir'deki depremzedeler konteynerlerden çıkarılıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş depremi sonrası İzmir Bayraklı'daki AFAD Geçici Konaklama Merkezine yerleştirilen depremzedelere konteynerleri tahliye etme talimatı geldi. Depremzedeler protesto etti.

Artı Gerçek - Maraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremde evleri yıkılan ve İzmir'e getirilen depremzedelere, 30 Eylül itibariyle konteynerleri boşaltmaları için tebligat gönderildi.

Çeşitli zamanlarda, Bayraklı’daki AFAD Geçici Konaklama Merkezine yerleştirilen depremzedeler bugün ellerinde “Yazımızı kışa çevirdiniz”, “Sesimizi duyan yok mu?”, “Önce depremzede şimdi hayatzede olduk” yazılı dövizlerle merkez önünde toplandı.

Geçen hafta konteyner kentten çıkmaları için süre verilen depremzedeler sürenin dolmasının ardından yetkililere seslenerek çözüm bulunması istediler.

İŞTE O BOŞALTMA TEBLİGATI

Öte yandan Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi Yönetici Yardımcısı Şuayip Üner imzasıyla depremzedelere gönderilen tebligatta şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Konteyner Sakini, 30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir depreminden sonra kurulan Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi 30.09.2023 tarihinde kapanacaktır. Bu nedenle konteynerinizi 30.09.2023 tarihi itibari ikinci bir yazışmaya mahal vermeden demirbaş eşyaları ile birlikte teslim ederek çıkış işlemlerinizi yaptırmanız gereklidir. Konteynerinizi size verilen süre içinde tahliye etmemeniz durumunda tahliye ile ilgili gerekli işlemler yönetim birimince gerçekleştirilecektir. İş bu belge tebligat olarak tarafınıza iletilmiştir.”

belge.jpg

Öne Çıkanlar