'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında tutuklama kararı

'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında tutuklama kararı
Yayınlanma:
A+ A-
Devre mülk satışında 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmalarına karar verildi.

Artı Gerçek - Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu altı sanığın yargılandığı dava bugün görüldü. Duruşmaya, Siirt'ten Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Fadıl Akgündüz ile yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verildi.

İKİNCİ KEZ TUTUKLANMIŞ OLDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fadıl Akgündüz birlikte yargılanan 5 sanığa 349 müştekiye yönelik "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Akgündüz, 22 Aralık 2015'te tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı suçundan tutuklanmıştı. 28 Mart 2017'de çıkarıldığı mahkemede ise yeğeni Mehmet Salih Obut ile birlikte tahliyesine karar verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar