Kadir İstekli gözaltına alındı

Kadir İstekli gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı ile "dini nikak" adı altında altı yaşındaki çocuğa sistematik cinsel istismarda bulunan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Kadir İstekli gözaltına alındı.

Artı Gerçek- İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. babasının kendisini altı yaşındayken Kadir İstekli ile "imam nikâhıyla evlendirdiğini” ve sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı istismar davasında yeni gelişme yaşandı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Kadir İstekli İstanbul Pendik'te gözaltına alındı. Yusuf Ziya Gümüşel'in ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun katalog suçlardan olması, bilirkişi raporu, bu suç için yasada ön görülen alt ve üst sınırları, bu nedenle oluşan kaçma şüphesi ve mevcut delil durumu nedeniyle ayrı ayrı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama emri çıkartılmasına karar vermişti.

Öne Çıkanlar