‘Kafamızda başka bir hesap yok’

‘Kafamızda başka bir hesap yok’
Yıldırım: Amacımız insanımızın yüzü gülsün, bunun dışında başka bir beklentimiz yok. Bizim kafamızda başka bir hesabımız yok. HABER MERKEZİ...

Yıldırım: Amacımız insanımızın yüzü gülsün, bunun dışında başka bir beklentimiz yok. Bizim kafamızda başka bir hesabımız yok.

HABER MERKEZİ – Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ Vefa Buluşması'nda referandum gündemiyle konuştu: "Çocuklarımızın geleceğe umutla bakması, ülkeleriyle gurur duyması ve bunun bahtiyarlığı bize yeter. Amacımız insanımızın yüzü gülsün, ocağı aydınlansın, bunun dışında başka bir beklentimiz yok. Bizim kafamızda başka bir hesabımız yok" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun seçilme yaşının 18'e çekilmek istenmesine yönelik eleştirilerine yanıt veren Yıldırım; ‘O kafasında kadınları silmiş, yok sayıyor. Genç kızlarımıza siyaseti çok görüyor. Milletimiz her seferinde bunlara gerekli dersi verdi, bu kez de verecek" dedi.

‘AKP’NİN CUMHURBAŞKANI SEÇMESİ ENGELLENDİ’

Yıldırım konuşmasında ayrıca şu vurguları yaptı: ‘2007'de AK Parti, 367 milletvekiliyle cumhurbaşkanı seçemedi, 367 icadı çıkardılar, e-muhtıra verdiler. AK Parti, madem öyle dedi, millete gitti. Millet ‘Cumhurbaşkanını ben seçeceğim’ dedi. Yapılan değişiklik, 2007'de alınan kararın geri kalan kısmını tamamlamaktadır’

Öne Çıkanlar