Kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevine götürüldü

Kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevine götürüldü
4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan'ın infaz erteleme talebi kabul edilmedi.

Sosyal medyada aylardır infazının ertelenmesini isteyen dördüncü evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın talebi kabul edilmedi. Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, polislerin kardeşini almak üzere eve gittiği paylaşımında bulundu.

Gülen Cemaati’ne ait bir öğrenci yurdunda idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkum edilen ve cezası haziran ayında onanan Ayşe Özdoğan’ın eşi İlker Özdoğan da iki buçuk yıldır tutuklu.

Bir müddet cezaevinde tutulduktan sonra 2019 yılı aralık ayında tahliye edilen Özdoğan iki yıldır ciddi ameliyatlar geçirdi. Konuşmakta ve yürümekte zorlanan Ayşe Özdoğan öne doğru eğilemiyor.

Kronos'ta yer alan habere göre, sekiz yaşındaki çocuğunun önüne annesinin pişirdiği yemeği bile ısıtıp koyamadığını gözyaşlarıyla anlatan Özdoğan, zaten kalp rahatsızlığı bulunan oğlunda da eşi ve kendisinin yaşadıklarından dolayı psikolojik sorunlar baş gösterdiğini belirtiyor.

'KARDEŞİMİ ALMAYA GELDİLER'

Yargıtay tarafından kendisine verilen 9 yıl 4 aylık hapis cezası onanan kanser hastası Ayşe Özdoğan’a uzun süredir beklediği infaz erteleme verilmedi.

Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, sosyal medya hesabından kardeşine infaz erteleme verilmediğini duyurarak, "Kardeşimi almaya geldiler" dedi. Erdem 10 kadar polisin Ayşe Özdoğan’ın anne babasının yanında kaldığı eve gelerek onu "Cezan onaylandı" diyerek aldığını söyledi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER: BU, İDAM DEMEKTİR

Tutuklamaya tepki gösteren avukat Levent Mazılıgüney, "#AyşeÖzdoğan’ı bu halde tutuklamak idam etmektir. Adalet zaten yoktu. Vicdanın da zerresi kalmamış! Yazıklar olsun!" dedi.

Öne Çıkanlar