Kara yolunda otomobiliyle ters şeritte ilerledi, görenleri korkuttu

Yayınlanma:
A+ A-
Yalova’da, kara yolunda otomobiliyle ters şeritte ilerleyen sürücü diğer araçlarda bulunanları korkuttu. Plakasından ulaşılan sürücünün ter yönde gittiğini fark etmediğini söylediği öğrenildi

Artı Gerçek - Yalova’da 70 yaşındaki A.A, kara yolunda otomobile ile ters şeritte ilerledi. Yanından geçen araçların kornalarına rağmen, sürücü yoluna devam etti. 4 bin lira para cezası kesilen sürücü, ters şeride girdiğini fark etmediğini söyledi.

DHA'da yer alan habere göre, Görüntüler saat 10.00 sıralarında Yalova-İzmit D100 kara yolunda kaydedildi. Sürücünün kullandığı otomobil, kara yolunun İzmit’ten Yalova’ya geliş istikametinde ters şeritte ilerledi. Bu şekilde kilometrelerce İzmit istikametine doğru ilerleyen sürücü, diğer şeritteki bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Görüntülerde ters şeritte ilerleyen otomobil sürücüsünü, diğer otomobiller ile TIR ve kamyonların sürücülerinin korna çalarak uyardığı görüldü.. Sürücü, uyarılara aldırış etmeden yoluna devam etti. O anları cep telefonu kamerası ile kayıt altına alan sürücünün yaşadığı şaşkınlık ve panik de görüntülere yansıdı.

'FARK ETMEDİM' DEDİ

Yalova-İzmit D-100 kara yolunda, ters şeritte ilerleyen otomobilin plakası, Plaka Tanıma Sistemi’nden (PTS) tespit edilerek sürücüye ulaşıldı. 70 yaşındaki sürücü A.A’nın , ifadesinde ters şeride girdiğini fark etmediğini söylediği öğrenildi.

Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten hakkında adli işlem yapılan sürücüye 4 bin TL de para cezası kesildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar