Karaismailoğlu, İmamoğlu'nu hedef aldı: Vatandaşımız bunların ne kadar liyakatsız olduğunu gördü

Karaismailoğlu, İmamoğlu'nu hedef aldı: Vatandaşımız bunların ne kadar liyakatsız olduğunu gördü
Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Ağustos 2022 03:11
A+ A-
İmamoğlu'nu hedef alan Karaismailoğlu, 'Bir yıla yakın zaman kaldı. Burada da vatandaşımız bunların ne kadar beceriksiz, ne kadar iş bilmez, ne kadar liyakatsız olduklarını gördüler' dedi.

AKP'den İBB Başkan Adayı olmak istediği konuşulan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

Karaismailoğlu, AKP Pursaklar İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında, "Tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler Türkiye’yi rol model almaya başladı." iddiasında bulunarak şunları söyledi:

"Hükümetler bütçeleri ayarlıyorlar. Hem bakanlıklara hem de büyükşehir belediyelerine bütçe veriyor. Büyükşehir belediyelerinin bütçelerle neler yapacağı bellidir. Siz bu bütçeleri buralara yatıracaksınız, öyle bir ortama geldik ki sadece Ankara'da değil, İstanbul'da ve İzmir'de de bunu yaşıyoruz. Bu kadar büyük bütçeler, güçlü bütçeler ama paralar da işler de ortada yok. AK Partili belediyeler zamanından çok çok daha büyük bütçeler ellerinde var ama paralar da ortada yok, iş de ortada yok. Bir yıla yakın zaman kaldı. Burada da vatandaşımız bunların ne kadar beceriksiz, ne kadar iş bilmez, ne kadar liyakatsız olduklarını gördüler. Üzerinden 3-4 yıl zaman geçti, 'çok çalışacağım' diyor adam ya. Böyle bir mantık var mı? Demek ki 3 senedir yatıyordunuz. Vatandaşımız her şeyi görüyor. Sandık geldiğinde cevabını verecektir."

Karaismailoğlu, iş hayatına 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım dairesinde başladığını da vurguladı.