İtalyan sanatçı, cenazesi babasına torba içinde verilen Hakan Arslan’ı çizdi

İtalyan sanatçı, cenazesi babasına torba içinde verilen Hakan Arslan’ı çizdi
Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Ağustos 2022 01:08
A+ A-
İtalyan karikatürist Gianluca Costantini, 7 yıl önce Sur'daki çatışmalarda yaşamını yitiren Arslan'ın cenazesinin, torba içinde babasına verilmesini İstanbul’da bir duvara çizdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürecinde yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren Hakan Arslan’ın kemikleri 7 yıl aradan sonra 29 Ağustos’ta babası Ali Rıza Arslan’a bir torba içerisinde teslim edildi. Arslan’ın cenazesi Erzurum’a götürülerek Karayazı ilçesine bağlı Çavuş köyünde defnedildi.

Arslan’ın cenazesinin torba içinde babasına verilmesi büyük tepki topladı. İtalyan gazeteci ve Karikatürist Gianluca Costantini, Arslan’ın babasını ve torba içinde verilen Arslan’ın içinde yer aldığı ak torbayı İstanbul sokaklarındaki bir duvara çizdi.

Çizilen resimde Arslan’ın kafasının kırmızı renkle çizilmesi dikkat çekti. Costantini resmi, "Türkiye’nin güneydoğusundaki Diyarbakır ilindeki bir mahkeme, Hakan Arslan’ın kentte askeri operasyon sırasında hayatını kaybetmesinden yaklaşık 7 yıl sonra cenazesini plastik bir torba içinde ailesine törensiz bir şekilde iade etti" ve "Hakan Arslan ve babası İstanbul sokaklarında" ifadeleriyle sosyal medyada paylaştı.

İlgili Haberler