Kayıp olarak aranıyordu: Nemrut Dağı eteğinde yakılarak, parçalara ayrılmış cesedi bulundu

Kayıp olarak aranıyordu: Nemrut Dağı eteğinde yakılarak, parçalara ayrılmış cesedi bulundu
Yayınlanma:
A+ A-
Bitlis’in Güroymak ilçesinde hakkında kayıp ihbarı olan Türk ve Alman vatandaşı N.G.'nin, öldürülüp, yakıldıktan sonra boş araziye atılmış parçalanmış cesedi bulundu. Cinayetle ilgili beş kişi gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Güroymak ilçesinde dünyaya gelen ve Alman vatandaşlığı da bulunan N.G., 20 Ekim'de ilçeye bağlı Aşağıkolbaşı köyünde dini nikahlı evli olduğu kişinin ailesinin evinden ayrıldı. Uzun süre N.G.'den haber alamayan yakınları, 25 Ekim'de Güroymak İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Bunun üzerine çalışma başlatan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), N.G.'nin dini nikahlı evli olduğu kişinin ailesinin Güroymak ve Tatvan'daki evlerinde ve bahçelerinde, Van İl Jandarma Komutanlığı'na ait kadavra köpeği ve Yeraltı Görüntüleme Cihazı ile arama başlattı. Yapılan tüm aramalara rağmen bulguya rastlamayan ekipler, N.G.'nin dini nikahlı evli olduğu kişi, eşinin annesini, babasını ve iki kardeşini gözaltına aldı.

JANDARMADA İTİRAF ETTİ

Jandarmada yapılan sorgulamada, N.G.'nin, kayınbiraderi tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğü, cesedinin ise parçalara ayrılarak yakılıp Nemrut Dağı eteğindeki araziye atıldığı tespit edildi. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Nemrut Dağı eteklerinde yapılan incelemelerde, kayıp N.G.'ye ait olduğu değerlendirilen yanmış ve parçalanmış ceset parçalarına ulaşıldı.

Olayla ilgili gözaltına alınan beş kişinin jandarmadaki işlemleri sürüyor. (DHA)

Öne Çıkanlar