Kayseri'de bir vatandaş, kendisini ve eşini ateşe verdi

Yayınlanma:
A+ A-
Kayseri'de cinnet geçiren bir vatandaş, AKP'li Yahyalı Belediyesi'nin önüne gelerek kendisini ve eşini ateşe verdi. Alınan kayıtta vatandaşın, "Nerede basın mensubu" ve "Yeter artık yeter, muhtara başka vatandaşa başka" dediği duyuldu.

Artı Gerçek - Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yaşayan Mesut D. isimli vatandaş, AKP'li Yahyalı Belediyesi'nin önüne gelerek kendisini ve evli olduğu Kevser D.' isimli kadını ateşe verdi. Çift ile alevleri söndürmek isterken yaralanan bir polis memuru ve bir belediye personeli hastaneye kaldırıldı.

Saat 11.00 sıralarında Yahyalı Belediyesi önünde meydana gelen olayın video kaydında, Mesut Ç. isimli vatandaşın "Nerede bu basın mensubu nerede?" diye bağırdığı ve çevredekilere "Uzaklaşın" dediği duyuldu. Mesut Ç., ayrıca, "Yeter artık yeter, muhtara başka vatandaşa başka" diyerek belediyeyi işaret etti ve "Satıldı mı lan bu memleket" sözleriyle tepki gösterdi.

YANGINDA DÖRT KİŞİ YARALANDI

Kocahacılı Mahallesi’ne yol yapım çalışmalarında belediye ile anlaşmazlık yaşadığı iddia edilen Mesut Ç., eline benzin bidonunu alarak eşi Kevser D. ile belediye önüne geldi. Belediye ekiplerine tepki gösteren Mesut D., çakmakla kendini ve eşini ateşe verdi. Çevredekiler tarafından yangın söndürüldü. Bu sırada alevlere müdahale eden 1 polis memuru ile 1 belediye personeli de yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları Yahyalı Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Mesut D. ve Kevser D.'nin vücudunda ikinci derece yanık olduğu tespit edilirken, belediye personellerinin sağlık durumlarını ise iyi olduğu öğrenildi. Belediye önünde bulunan bir otomobilde de maddi hasar meydana geldi.

BELEDİYE: KONUNUN BİZİMLE ALAKASI YOK

AKP'li Yahyalı Belediyesi ise konunun kendileriyle bir alakası olmadığı iddia ederek şu açıklamayı yaptı:

"Bugün ilçemiz Kocahacılı Mahallesi’ne yol ölçümü için giden belediye personellerimize akli dengesi yerinde olmayan bir vatandaş silah çekmiş ve ölümle tehdit etmiş, belediye aracını ise yakmaya çalışmıştır. Ardından aynı vatandaş ailesi ile birlikte belediyemiz önüne gelmiş, belediyemiz ile alakası olmayan bir konu nedeniyle belediyemizi suçlamış, getirmiş olduğu benzin ile kendini, eşini, polis memurunu ve belediyemiz personellerini ateşe vermiştir. Bu elim olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayda yaralanan polis memurumuza, belediye personellerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar