Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı 5 dakikalık reklam filmine 4 milyon harcadı

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı 5 dakikalık reklam filmine 4 milyon harcadı
Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Vali Ali İhsan Su’nun geçen yıl 5 dakikalık tanıtım videosu için 4 milyon TL harcadığı öğrenildi. Kayyım yönetimi, belediyeyi 3 Milyar 345 milyon TL borçlandırmıştı.

Artı Gerçek - Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı, 2023 yılında “Diyarbakır’ı yaşa senfonik bestesi ve imaj” tanıtım filmi için doğrudan temin yöntemiyle alım yapılmak üzere Kısa Metraj Film, Reklam, Prodüksiyon Şirketi ile anlaştı. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile söz konusu şirket arasında yapılan sözleşme doğrultusunda hazırlanan 5 dakikalık tanıtım filmi için ise 4 milyon TL bedel belirlendi.

Sözleşmede, Senfoni Orkestrası’nın 2 günlük çekimleri için 50’si İstanbul, 200’ü Diyarbakır olmak üzere 250 günlük yurtiçi konaklama, 4 adet birinci sınıf Almanya-Türkiye uçak bileti, 16 adet Almanya-Türkiye normal bilet, yurtiçi 250 uçak bileti, yurtiçi transferler için 12 günlük VIP minibüs, bin öğün yemek organizasyonu gibi gider kalemleri yer aldı.

Tanıtım filmi, belediyeye kayyım olarak atanan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun da yer aldığı lansmanla tanıtıldı. Söz konusu para 2 ay içerisinde 3 taksit şeklinde ödendi.

Kayyım yönetimi, 31 Mart’ta Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kazandığı belediyeyi 3 Milyar 345 milyon TL borçlandırmıştı.(MA)

Öne Çıkanlar